מאגרי תמונות בחינם: 10 אתרים מומלצים (מעודכן ל-2020)

כאשר המוח האנושי מעבד תמונות פי 60,000 פעמיים מהטקסט , תמונות טובות חיוניות לתפיסת תשומת הלב ולהעברת המסר של העסק שלכם. אבל מה עושים אם אין לכם מספיק חומר ויזואלי? ריכזנו עבורכם אתרים חינמיים למאגרי תמונות
מאגרי תמונות בחינם

אין ספק שתמונות עושות את כל ההבדל כאשר מדובר על אתרים, בתהליך של קידום האתר יש לתמונות חלק משמעותי במיוחד להצלחה של הקידום. ישנם אתרים רבים המציעים תמונות לרכישה שהחיפוש בהם יותר נוח והאפשרויות רחבות יותר.

במידה שאתם עסקים קטנים, בעלי מקצוע או כל בעלי עסקים אחרים שלא מעוניינים לרכוש חבילות לתמונות בתשלום. המאמר הזה בדיוק בשבילכם.

Unsplash

עשו כל מה שתרצו עם אוסף שלם של למעלה מ- 300,000 תמונות יפהפיות ברזולוציה גבוהה של יותר מ- 50,000 תורמים. Unsplash אינו מציע את נפח הבחירה העצום כמו אתרים בתשלום, אך התמונות באיכות מעולה ואלפי תמונות מתווספים מדי יום. רוב הסיכויים שתמצאו משהו לעבוד איתו באתר התמונות החינמי הזה.

Gratisography

האתר מתגאה בכך שהוא "האוסף המוזר ביותר בעולם של תמונות סטוק בחינם ברזולוציה גבוהה." Gratisography לא יכול להשוות עם Unsplash מבחינת הכמויות, אבל זו לא מטרתו. הוא מתמחה בכך שהוא מציע תמונות ייחודיות בחינם ופחות "מלאי" ממה שאתה רואים במקומות אחרים. רק התמונות "המעניינות" ביותר נמצאות באתר זה.

Morguefile

גם אתר זה שונה במקצת. התמונות אינן ומיוצרות בצורה מקצועית כמו ב- Unsplash או ב- Freeography. באתר תמצאו תמונות של אנשים אקראיים וחפצים יומיומיים, כמו ענבר הדודה שלכם אשר שיתפה אתכם בתמונות גוגל שלה. Morguefile הוא לא המקום למצוא תמונות גיבור לאתר, אבל אם אתם זקוקים לתמונה חינמית של ילד מצחצח שיניים, זהו אתר המציע מאגר תמונות בחינם בדיוק עבורכם.

Pixabay

באתר זה יש מאגר נתונים גדול מאוד של תמונות באיכות גבוהה. זה קצת יותר מכוון לעסקים ושיווק מאשר ל- Unsplash, שלעתים מועיל למשווקי תוכן ובלוגרים. יתרון גדול נוסף של Pixabay הוא שהם מציעים גם וקטורים ואיורים בחינם.

Stockvault

Stockvault הוא מקור נהדר נוסף לצילומי תמונות, טפטים ואפילו טקסטורות למלאי בחינם. הקולקציה בערך כמחצית מגודל ה- Unsplash, אך במאגר התמונות ניתן למצוא מבחר רחב של תמונות ,בנוסף ניתן למצוא תמונות חדשות מדי יום. לאתר זה יש גם מנוע חיפוש טוב ומאורגן לגלישה לפי קטגוריות.

Pexels

איננו יכולים לפרסם פוסטים על תמונות סטוק בחינם מבלי להזכיר את Pexels. האוסף העצום והמאורגן שלהם של תמונות סטוק בחינם הוא אחד האוצרים הטובים ביותר באינטרנט. בנוסף, יש להם סרטוני מלאי בחינם! Pexels הוא המקור לתמונות עבור בלוגרים רבים.

Picjumbo

האתר מנוהל על ידי צלם בן 25 שנמאס לו שאתרי מאגרים תמונות גדולים דוחים את התמונות שלו כל פעם מחדש, לכן הצלם החליט ליצור אתר משלו, PicJumbo הוא כעת קהילת תמונות חינם ומשגשגת עם מבחר גדול של תמונות מדהימות ויפות.

Pikwizard

מלבד אוסף עצום של תמונות מלאי ייחודיות, Pikwizard מציע גם אשף עיצוב המאפשר לבצע עריכות בסיסיות כמו הוספת שכבות טקסט לפני ההורדה. אמנם התמונות הן להורדה חינם, אך יש להם גם גרסה בתשלום שהיא כלי עריכת תמונות מקוון ומלא.

Rawpixel

Rawpixel טוענת כי יש לאתר את האוסף המגוון ביותר של תמונות סטוק בענף – וייתכן שזה נכון. יש להם גם וקטורים, מוקאפים של PSD ועוד. האופציה בתשלום שלהם תורמת לארגון תקווה לילדים.

Reshot

יותר מאוסף תמונות פשוט של אתר סטוק, Reshot הוא קהילה שיש לה משימה. הם שואפים לתת לצלמים במה לחלוק את היצירתיות שלהם עם מי שצריך. התמנות באתר מגוונות, מהממות וחינמיות לחלוטין.

מה לגבי זכויות שימוש בתמונות מלאי בחינם?

כמעט לכל התמונות באתרי הסטוק החינמיים הללו יש רישיון Creative Commons Zero) CC0). לפני הורדה בדקו כמובן את הרישיון של כל אתר ואתר אך המשמעות היא שאתם יכול להעתיק, להתאים או להפיץ את התמונות – אפילו למטרות מסחריות – מבלי לדרוש הסכמת המחבר. במילים אחרות, עשו איתם כל מה שתרצו!

השאירו תגובה